Proto v Centru duševní rehabilitace vznikl Kognitivně-behaviorální terapeutický (KBT) stacionář pro léčbu nespavosti. Jak říká vedoucí Centra spánkové medicíny, pod které skupina spadá, David Pánek: "Je pro nás zásadní, že můžeme lidem, kteří nemohou spát, pomáhat dlouhodobě a efektivně. Během léčby se seznámí se základními pravidly spánkové hygieny, absolvují také individuální rozbor spánkových návyků a nácvik vhodných postupů, které vedou ke zlepšení kvality a délky spánku.Kromě toho mohou pacienti využít i komplementární neurostimulační terapii, jednu z moderních metod léčby nespavosti."
Stacionární skupina se schází vždy jednou týdně v pondělí od 13:00 do 17:00 a program zahrnuje pět setkání a jedno další hodnotící uskutečněné s odstupem 4 týdnů. Program stacionáře vychází z poznatků kognitivně-behaviorální terapie a v rámci jednotlivých sezení si pacienti vyzkouší různá cvičení využívající metody této terapie. Kromě toho má každé setkání i pohybovou část, kde na pacienty čekají pro změnu různá cvičení a relaxační techniky. Absolvování stacionáře jim tak pomůže nejen se zlepšením kvality spánku, ale i se zvýšením fyzické pohody.
Zájemci se mohou objednat prostřednictvím online formuláře na stránkách Centra duševní rehabilitace, ve kterém zvolí kolonku „Mám problémy s nespavostí”. Vstupu do stacionární skupiny vždy předchází indikační vyšetření, na kterém se specialistou proberou své problémy a lékařskou historii, zároveň jim lékař dopodrobna vysvětlí, jak bude léčba probíhat a co od ní mohou čekat.
Stacionář pro léčbu nespavosti je součástí vznikajícího Centra spánkové medicíny, které se bude zabývat léčbou všech hlavních spánkových poruch, kromě nespavosti jde i o chrápání a spánkovou apnoe nebo nezvyklé chování ve spánku. Unikátní je i tím, že díky zařazení pod Centrum duševní rehabilitace dokáže propojovat léčbu spánkových potíží s psychiatrií.