Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze poznali provoz Centra duševní rehabilitace

27. 11. 2023

Nedávno jsme v Centru duševní rehabilitace měli možnost přivítat sedmnáct studentů programu Management zdravotnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Budoucí mladí manažeři si v rámci takzvaného Inovačního týdne fakulty přišli prohlédnout prostředí nově otevřeného Centra duševní rehabilitace.

Inovační týden se na pražské vysoké škole ekonomické konal již třetím rokem a pokaždé studentům nabídne praktický vhled do vybrané aktuální problematiky. Navíc jim umožňuje si propojit své teoretické znalosti s praxí. V Berouně tak získali jedinečnou příležitost nahlédnout do každodenního chodu našeho Centra duševní rehabilitace

A lépe tak pochopit, jaké výzvy a možnosti oblast managementu zdravotnických zařízení přináší,“ doplňuje lektorka Fakulty Managementu VŠE Ing. Daniela Kandilaki, Ph.D., která celou exkurzi domlouvala. „Chtěla bych vyjádřit svou upřímnou vděčnost všem, kteří nám tuto příležitost umožnili, a zejména vedení Rehabilitační nemocnice Beroun za vřelé přijetí. Pro nás to nebylo pouze nahlédnutí do pracovního prostředí, ale také jedinečná možnost rozšířit naše znalosti a získat cenné praktické zkušenosti,“ dodala Kandilaki. 

Zástupci zdravotnického holdingu AKESO, pod který celá berounská nemocnice spadá, Mgr. Pavel Scholz a Ph.D. Mgr. Petr Krucký připravili pro studenty prezentaci, jež byla zaměřena na projekt výstavby budovy Centra a systém jejího fungování. A to jak z technického hlediska, tak i z toho personálního. „Snažili jsme se studentům ukázat, jak obtížné, ale zároveň fascinující je řídit projekt takového rozsahu a významu a současně nastínit hlubší pohled do problematiky projektového managementu v oblasti zdravotnictví. Jsme hrdí, že si na Vysoké škole ekonomické v Praze vybrali pro svůj Inovační týden právě nás,“ poznamenal Scholz. 

Exkurzi pro studenty obsahově zorganizovala Lucie Lišková z PR oddělení Rehabilitační nemocnice Beroun. „Jsme velice rádi, že se celá exkurze povedla a studenti si ji nejen užili, ale přinesla jim i hodnotné poznatky. Velmi rádi budeme pokračovat ve spolupráci a těšíme se na další setkání,“ uvedla závěrem Lišková.